بهروز رضوی: نباید به رادیو مثل انبار نگاه کرد. یک گوینده پیشکسوت رادیو با انتقاد از جابه‌جایی ساختمان رادیو تهران از ارگ به شهدای رادیو جام‌جم، تاکید کرد که نباید به رادیو به مثابه یک انبار نگاه کرد. "بهروز رضوی" در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) خاطرنشان کرد: ساختمان ارگ رادیو تهران باید به رادیو بودنش ادامه می‌داد. این ساختمان برای رادیو ساخته شد و برایمان نوستالژیک است. در و دیوار‌، باغ و باغچه آن برای ما خاطره‌انگیز است. اما مثل اینکه مسائل اقتصادی اجازه نمی‌دهد رادیو، راد ...

بهروز رضوی: نباید به رادیو مثل انبار نگاه کرد

 
isna

یک گوینده پیشکسوت رادیو با انتقاد از جابه‌جایی ساختمان رادیو تهران از ارگ به شهدای رادیو جام‌جم، تاکید کرد که نباید به رادیو به مثابه یک انبار نگاه کرد.

"بهروز رضوی" در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) خاطرنشان کرد: ساختمان ارگ رادیو تهران باید به رادیو بودنش ادامه می‌داد. این ساختمان برای رادیو ساخته شد و برایمان نوستالژیک است. در و دیوار‌، باغ و باغچه آن برای ما خاطره‌انگیز است. اما مثل اینکه مسائل اقتصادی اجازه نمی‌دهد رادیو، رادیو باشد.

او در عین حال معتقد است: ساختمان رادیو تهران باید باقی می‌ماند و ما در آنجا همکاری‌مان را ادامه می‌دادیم. این ساختمان برای نسل ما نوستالژیک است.

رضوی همچنین با ابراز تاسف از رفتن رادیو تهران از ارگ، یادآور شد: برنامه‌های تولیدی در حال حاضر همه به سازمان صدا و سیما آمده‌اند و فقط قسمت پخش در ارگ تهران فعال است. در حالی که چه اشکالی داشت اگر در کنار موزه شدن اجازه می‌دادند برنامه‌های رادیویی هم در این ساختمان قدیمی ساخته می‌شد و رادیو تهران به رادیو بودنش ادامه می‌داد. نباید مثل انبار به رادیو نگاه کرد.

او با بیان اینکه همواره رادیو را بیش از تلویزیون دوست داشته است‌، بیان کرد: نه اینکه تلویزیون را دوست نداشته باشم اما رادیو یک وقار و نجابتی دارد که برایم دوست‌داشتنی‌تر است.

رضوی در ادامه گفت‌وگوی خود از ساخت یک برنامه موسیقی‌محور رادیویی ویژه نوروز خبر داد که اجراء و گویندگی آن را برعهده دارد.

او گفت: در حال حاضر برای نوروز رادیو گفت‌وگو برنامه‌ای را به تهیه‌کنندگی سید محمدحسین سمنگانی در حال تولید داریم. این برنامه با موضوع گفت‌وگو با بزرگان حوزه موسیقی ساخته می‌شود.

وقتی خبر گفت‌و‌گو با بزرگان موسیقی مطرح شد، نام محمدرضا شجریان به میان آمد

رضوی با اشاره به اینکه شجریان خودش دل‌آزرده است، اظهار کرد: رادیو افتخارش این است که صدای بزرگان موسیقی مانند محمدرضا شجریان از آن پخش شود؛ چرا که او یک اثر ملی است، چه بخواهد و چه نخواهد سمبل موسیقی ایران است. خوشا به حال ما که با او هم عصر بودیم و آثارش را دیدیم و شنیدیم.

رضوی در بخش دیگر گفت‌وگوی خود در پاسخ به اینکه آیا هنوز برنامه کتاب شب را در رادیو تهران اجراء می‌کند،‌ پاسخ داد: کتاب شب یکی از طولانی‌ترین برنامه‌های رادیو است که 20 سال است در شبکه تهران پخش می‌شود و هنوز آن را اجراء می‌کنم.

رضوی که پس از 16 سال به همکاری‌اش با حمید مجتهدی، سازنده مستند ایران ادامه می‌دهد و گوینده‌ی نریشن این مجموعه مستند است، درباره‌ی این همکاری‌ بیان کرد: مستند ایران،‌ یک کار فاخر است‌ و به نوعی ثبت ملی در آن انجام می‌شود؛ به همین خاطر در طول این مدت به همکاری‌ام ادامه داده‌ام و برخی وجوهش برایم دلچسب است. اما بُعد دیگر همکاری‌ام به دوستی قدیمی من و حمید مجتهدی برمی‌گردد.

او ادامه داد: حمید مجتهدی واقعا برای ساخت و تهیه مستند ایران زحمت زیادی می‌کشد. ما با هم دوست هستیم و بنای ما این است که تا پایان مستند ایران با یکدیگر همکاری داشته باشیم.

چندی پیش، از مستندی که برای بهروز رضوی ساخته شده بود، در شبکه مستند سیما رونمایی شد.

انتهای پیام


ISNA News Feed

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه