زندگینامه سعید محمدی. سعید محمدی خواننده، آهنگساز، ترانه سرا و نوازنده گیتار موسیقی در سبک‌های پاپ و پاپ/راک است. سعید محمدی. ملیت: ایرانی ایران. سبک‌(ها): موسیقی پاپ / راک. ساز(ها): گیتار. دوران کودکی و نوجوانی. سعید محمدی فرزند یک خانواده شش نفری متولد اراک و بزرگ شده قلهک در تهران است. از زمان کودکی میل به خواندن در او به طوری روزافزون رو به رشد گذاشت و با وجود مخالفتهای خانوادگی بالاخره در سن چهارده سالگی شرکت سعید نوجوان در مسابقات آموزش و پرورش شمیران و کسب رتبه اول باعث شد تا او بطور ...

بیوگرافی سعید محمدی (خواننده)سعید محمدی فول آلبوم , زندگینامه سعید محمدی

زندگینامه سعید محمدی

سعید محمدی خواننده، آهنگساز، ترانه سرا و نوازنده گیتار موسیقی در سبک‌های پاپ و پاپ/راک است.

سعید محمدی

ملیت: ایرانی ایران

سبک‌(ها): موسیقی پاپ / راک

ساز(ها): گیتار  

 

دوران کودکی و نوجوانی

سعید محمدی فرزند یک خانواده شش نفری متولد اراک و بزرگ شده قلهک در تهران است. از زمان کودکی میل به خواندن در او به طوری روزافزون رو به رشد گذاشت و با وجود مخالفتهای خانوادگی بالاخره در سن چهارده سالگی شرکت سعید نوجوان در مسابقات آموزش و پرورش شمیران و کسب رتبه اول باعث شد تا او بطور جدی با چالشهای هنری با طعم برنده شدن و تشویق مردم آشنا شود و این تشویق و توجه به هنرمند جوان انگیزه ورود جدی وی به دنیای خوانندگی و موزیک شد.

 

بعد از سه سال متوالی سعید و اکنون گروه موسیقی سعید در شمیرانات زبانزد همگان شد و درادامه چالشها شرکت در مسابقات اردوی رامسر که پیک نیک تفریحی –آموزشی برای جوانان تمام ایران بود سعید را با اساس تشکیل گروه موسیقی آشنا ساخت و در پی آن با سازهای مختلف و نواختن گیتار به عنوان یک کامل کننده مناسب به ادامه فعالیتهای خوانندگی پرداخت.

 

درسال ۱۳۶۰ آشنایی و همکاری او با فریدون فرخزاد یکی از مجریان پرآوازه تلویزیونی فصل جدید کارنامه هنری سعید را رقم می‌زند و فریدون فرخزاد با تجربه خاصی که در شناخت و معارفه خوانندگانی همچون ستار، شاهرخ، مرتضی، نلی، ابی، نسرین، فرامرز اصلانی و بسیار دیگر داشت سعید را بارها به عنوان درخشانترین استعداد در موسیقی پاپ معرفی کرد. به دنبال شروع همکاری این دو یک آلبوم از ترانه‌های فرخزاد و آهنگهای سعید محمدی به بازار زیر زمینی آن زمان ایران نشانگر تولد یک خواننده و آهنگساز مستعد بود.

 

سعید محمدی فول آلبوم , زندگینامه سعید محمدی

 سعید محمدی خواننده، آهنگساز و نوازنده گیتار موسیقی در سبک‌های پاپ و پاپ/راک است

 

مهاجرت به اروپا

ادامه فعالیتهای سعید محمدی در کنار فریدون فرخزاد باعث شد تا این دو برای تولید و تهیه کارهای جدید در محیطی آزاد به خارج از ایران مهاجرت کنند و به اجرای کنسرتهای متفاوت و پر ببیننده در شهرهای بزرگ اروپا از جمله پاریس، نیس، لندن، استکهلم، مونیخ، لس‌آنجلس، سانفرانسیسکو، واشینگتن و نیویورک و سایر شهرها بپردازند و تجربه خوانندگی و نوازندگی و همین‌طور رهبری گروه‌های مختلف موسیقی و نحوه اجرا را در سعید جوان به طور بسیار زیاد عمیق‌تر و گسترده‌تر کرد.

 

در ۱۹۸۶ سعید محمدی از فرخزاد به دلایل حرفه‌ای و اختلافات سلیقه‌ای جدا شده و به مدرسه موسیقی در هامبورگ رفت تا بتواند توشه آهنگسازی خود را پر بار تر و مبانی آکادمیک خود را محکم تر کند. از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۲ به مدت ۵ سال به دلیل ضربه روحی از دست دادن برادر بزرگتر سکوتی در زندگی هنری او سایه انداخت و ناملایمات دیگر هنرمند جوان و حساس را به گرداب تجارت انداخت که باعث سرخوردگی وی شد.

 

مهاجرت به آمریکا

سال ۱۹۹۳ مهاجرت سعید با کوله باری از پنج سال رنج سکوت و حرفهای نگفته به آمریکا همراه است. اصرار و تشویق دوستان منجر به تهیه و تولید اولین آلبوم مستقل سعید به عنوان آهنگساز ترانه سرا و خواننده می‌شود به عنوان «چراغ جادو» با آهنگ معروف و موفق مرد خسته که نوید تولد دوباره هنرمندیست متفاوت.

 

دو سال پس از آن سعید محمدی که با موفقیتی نسبی و چشمگیر به ادامه کار در پهنه موسیقی پاپ تشویق شده‌است با چرخشی جالب و با همکاری و تهیه کنندگی خلاق David Betsamo دست به تهیه آلبوم آفتاب مهتاب می‌زند. موفقیت این آلبوم با آهنگهایی همچون گل باغ، آتیش پاره،regerege-lo lo chah chahکه غالباً ریتمیک و کلابی بودند سعید را به عنوان خواننده و آهنگساز و ترانه سرایی که سلیقه مردم را می‌شناسد و نبض آنان را در سرپنجه‌ها و کلامش به همراه دارد به طور جدی مطرح می‌کند و بلافاصله حرفه آهنگسازی او با نوشتن دو آهنگ معروف و موفق «جونی جونوم» و «ایران» با صدای لیلا فروهر و آهنگ «سکوت شکسته» با صدای منصور و متعاقب آن اکثر آوازخوانان بزرگ و مطرح لس آنجلس به اوچهره‌ای دیگر بخشید و بیش از پیش نقش او را در موسیقی پاپ دهه نود پر معنا تر و جذاب تر کرد.

 

در سال ۱۹۹۷ همکاری سعید و David Betsamo پر فروش‌ترین آلبوم به نام «چشم براه» را به بازار موسیقی پاپ ارائه داد. سال ۱۹۹۷ «پرسپولیس» دوباره او را عنوان به یک هنرمند متفاوت مطرح کرد.

 

سعید محمدی فول آلبوم , زندگینامه سعید محمدی

بیوگرافی سعید محمدی 

 

آغاز قرن جدید

سال ۲۰۰۲ «آسمونهای آبی» آسمان فعالیت‌های هنری سعید را برای همیشه آبی کرد و در حد فاصل آلبوم قبلی و کنونی سعید به یکی از پر کارترین آهنگ سازان و خوانندگان لس آنجلس تبدیل شد که آهنگها و آثار او چه با صدای خودش و چه با صدای دیگر خوانندگان با استقبال مردم و شرکتهای پخش موزیک مواجه می‌شد.

 

در سال ۲۰۰۵ آلبوم «برنده» و آهنگ «دیار» نشانگر بلوغ و درک بهتر و پخته‌تر این هنرمند از جامعه و هنر خویش بود. دیار، آرزو و دیگر آهنگهای این آلبوم نوید دوره جدیدی از تحولات روحی و خلاقیتهای سعید بود و از سال ۲۰۰۵ به بعد بی تردید می‌توان بر این نکته تکیه کرد. تداوم سعید محمدی در بهتر شدن و متفاوت بودن بالاخره باعث شد تا سعید محمدی راه اصلی خودش را در زمینه آهنگ و ترانه بیابد و با استقبال مخاطبین گوناگون و مشکل پسند هم مواجه شود.

 

ادامه این تکامل با انتشار آلبوم «یاران»friendsبا حضور سعید محمدی، ستار، مرتضی و شیلا مهر تأییدی بود بر این روند. در این مجموعه مختلط شیوه ابتکاری سعید محمدی با استفاده از موسیقی راک در «درخت بی سایه» با کلامی مجذوب کننده و آهنگ «E-mail» نشان دهنده استعداد سرشار او و شهامتش از نوگرایی و تغییر است.

 

فعالیت‌های کنونی

اکنون سعید محمدی با انتشار ۷ آلبوم در عرض چهارده سال که شامل ۵۷اهنگ و ترانه‌است و بیش از ۴۵ اثر که با صدای خوانندگان پر آوازه دیگر مانند معین، ستار، مرتضی، شهره، شیلا، منصور، شهرام کاشانی، شیفته، نیما، لیلا فروهر، شراره و گروه بلک کتز و بسیاری دیگر است کارنامه‌ای درخشان از خود به جای گذاشته که دغدغه خاطر هنرمند برای هر چه بهتر ساختن و پرداختن خواهد بود. سعید محمدی همواره یکی از هنرمندانی است که تلاش می‌کند که همیشه صدای مردم باشد. مردمی که به دلایلی احتیاج به شنیده شدن دارند.

 

آدمهای پیر و تنها یا کودکان از همه جا رانده شده. شاید هم معتادانی که از همه جا ناامید شده‌اند. سعید می‌گوید:همیشه از کودکی وقتی آرزوی خوانندگی در من اوج می‌گرفت یک آرزوی دیگر هم با آن پرواز می‌کرد آن هم این بود که نه تنها معروف ومحبوب باشم بلکه مسئول هم باشم و به کمک دردمندان بروم. هنرمند معروف بسیار است اما هنرمندی که معروف باشد و احساس مسئولیت بکند کم. من آرزو دارم که در زمره گروه دوم باشم.

 

سعید محمدی فول آلبوم , زندگینامه سعید محمدی

عکس های سعید محمدی 

 

آلبوم‌شناسی

چشم به راه (۱۳۸۱)

نام ترانهترانه سراآهنگسازتنظیم
چشم به راه سعید محمدی سعید محمدی  
السون و ولسون سعید محمدی سعید محمدی دیوید
لا لو لا سعید محمدی سعید محمدی  
دلسنگ سعید محمدی سعید محمدی  
فصل عشق   سیاوش قمیشی  
چشم چشم دوابرو سعید محمدی سعید محمدی  
عروسی سعید محمدی سعید محمدی  
یادگار سعید محمدی سعید محمدی  

 

چراغ جادو

نام ترانهترانه سراآهنگسازتنظیم
مرد خسته سعید محمدی سعید محمدی اریک
قطره قطره سعید محمدی سعید محمدی  
کوچه سعید محمدی سعید محمدی آرمن
پشیمان سعید محمدی سعید محمدی  
چراغ جادو سعید محمدی سعید محمدی  
سکوت خانه سعید محمدی سعید محمدی  
عشق من تو هستی سعید محمدی سعید محمدی  
چاچاچا سعید محمدی سعید محمدی  

 

آفتاب مهتاب (۱۳۷۸)

نام ترانهترانه سراآهنگسازتنظیم
گل باغ (گرفتار) سعید محمدی سعید محمدی اریک
رگارگا سعید محمدی سعید محمدی دیوید
آتیش پاره سعید محمدی سعید محمدی  
روز و روزگار سعید محمدی سعید محمدی  
آفتاب مهتاب سعید محمدی سعید محمدی  
لو لو چه چه سعید محمدی سعید محمدی  
بگو دوست دارم سعید محمدی سعید محمدی  
دختر تنها سعید محمدی سعید محمدی  

 

آسمونای آبی (۱۳۸۲)

نام ترانهترانه سراآهنگسازتنظیم
آسمون آبی سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
پونه سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
زلیخا سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
اما نمیشه سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
باغ عشق سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
ماه من سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
تلفن سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
پستچی سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو

 

برنده (تابستان ۱۳۸۵)

نام ترانهترانه سراآهنگسازتنظیم
برنده سعید محمدی سعید محمدی اندی جی
آرزو سعید محمدی سعید محمدی کامرون کارتیو
دیار سعید محمدی سعید محمدی اندی جی
نگو خداحافظ سعید محمدی سعید محمدی اندی جی
بازنده عرفان سلیمی سعید محمدی اندی جی
باد و بید سعید محمدی سعید محمدی اندی جی
باغ ستاره   سعید محمدی  
خواب مون��ی پویا سعید محمدی اندی جی

 

پرسپولیس (۱۳۸۱)

دوستان (۱۳۸۷)

همیشه دیر (۱۳۹۱)

نام ترانهترانه سراآهنگسازتنظیم
اشک ماهی سعید محمدی سعید محمدی سعید زمانی
به خاطر خودت عرفان سلیمی سعید محمدی حسین سیاح
لیلی و مجنون انوش و سعید محمدی انوش و سعید محمدی سعید زمانی
فقط با تو سعید محمدی سعید محمدی سعید زمانی
عشق من سعید محمدی سعید محمدی شایان امیری
برگرد سعید محمدی آیدین بهزادی آیدین بهزادی
دختر ایران زمین مستانه پرندیان آیدین بهزادی آیدین بهزادی
امشب شبه منه سعید محمدی سعید محمدی و فرد میرزا فرد میرزا
لجباز سعید محمدی سعید محمدی سعید زمانی
اون منم سعید محمدی سعید محمدی سعید زمانی
پاپا paul anka paul anka حسین سیاح
دستهای من سعید محمدی سعید محمدی فرهاد زمانی

 

تک آهنگها

نام ترانهترانه سراآهنگسازتنظیم
اما تو چیز دیگری      
ته قصه عشق      
هفت سین محسن شیرالی سعید محمدی سعید محمدی
دوباره‌ها      
به یاد طوفان   آرتین حسین موسوی
دستهام سعید محمدی سعید محمدی فرهاد زمانی
ولنتاین      

 

منبع:wikipedia.org

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه