بیوگرافی چارتار

۳۰۸۸۶۶۶۵۹۱۵۷۸۷۰۶۳۰۹۱

چارتار نام یک گروه موسیقی ایرانی است. این گروه در سال ۱۳۹۰ تشکیل شده‌است و آرش فتحی آهنگساز، احسان حائری ترانه‌سرا، آیین احمدی‌فر تنظیم‌کننده و آرمان گرشاسبی به عنوان خواننده، گروه چارتار را تشکیل می‌دهند. سبک این گروه تلفیقی است و موسیقی الکترونیک را با آواز ایرانی تلفیق کرده است. اشعار و ترانه‌ها و همچنین لحن و صدای خواننده که برگرفته و استوار بر ادبیات و موسیقی کلاسیک ایرانی است از یک سو و همچنین ملودی‌های پویا و تنظیم‌های مدرن از سوی دیگر، فضای متفاوتی را در موسیقی این گروه به وجود آورده‌است.

شکل‌گیری گروه

آرمان گرشاسبی در گفت‌وگو با سایت موسیقی ما می‌گوید: «یک دوستی قدیمی‌ای من و آرش داشتیم و همین‌طور من و احسان. از طرفی آرش هم با آیین دوست بود. آرش ساز می‌زد و من هم آواز کار می‌کردم، ولی آرش از این موضوع بی‌خبر بود. یک روز خیلی اتفاقی آرش ساز زد و من هم خواندم. آرش که از تمرین‌های من بی‌خبر بود، گفت تو چقدر خوب می‌خوانی، صبر کن به تو خبر می‌دهم. نمی‌دانستم چه تصمیمی دارد. بعد هم آرش یک ملودی سنتی ساخت و آیین هم آن را الکترونیک تنظیم کرد. بعد یک روز با من تماس گرفت و قرار گذاشتیم و موسیقی را برای من پخش کرد و گفت برای تکمیل کار به یک شاعر نیاز داریم، کسی را سراغ نداری؟ من هم احسان را معرفی کردم، احسان پذیرفت و روی ملودی، ترانه‌ای نوشت و وقتی هر چهار نفر روی شعر توافق کردیم، من هم آن قطعه را خواندم. آن‌جا بود که دیدیم پکیج خوبی از کار درآمده و بدون این‌که حرفی بزنیم، کار روی قطعه دوم را شروع کردیم.»

جوانی گروه

افراد این گروه از سن نسبتاً پایینی برخوردارند. آرش فتحی، احسان حائری و آرمان گرشاسبی متولد سال ۱۳۶۷ و آیین احمدی‌فر متولد سال ۱۳۶۳ هستند.

آهنگ‌ها

۱-آشوبم
۲- مرا به خاطرت نگه دار
۳- هندسه
۴-باران تویی
۵-زن دیوانه
۶-کلاغ
۷-عاشقانه تنهاست
۸-حرفی بزن
۹-خوشا به من
۱۰-شبیه یک مرداب
۱۱-در حسرت ماه
۱۲-قطار
۱۳-دریچه (تک آهنگ)
۱۴-آسمان هم زمین می‌خورد (تک آهنگ)
۱۵-لیلاچه
۱۶-ببر
۱۷-جاده می رقصد
۱۸-حضور اتفاقی
۱۹-هیچ در هیچ
۲۰-من دهانم
۲۱-غزل نشد

نمونه ترانه‌ها

آهنگ باران تویی از آلبوم باران تویی:

از آسمانم ماتم ببارد / هراس بی‌توماندنم ادامه دارد
نمی‌نویسم ترانه بی تو / چگونه پر کشد خیال واژه بی تو
به لب رسیده جان کجایی / کجایی که برده طاقتم جدایی
باران تویی، به خاک من بزن / بازآ ببین، که بی مه تو من، هوای پر زدن ندارم
باران تویی، به خاک من بزن / بازآ ببین، که در ره تو من نفس بریده در گذارم
مگر ندانی، چو از تو دورم / بی راهه‌ای خموش و تار، بی‌عبورم
نمی‌توانم، دگر برویم / که من اسیر این خزان توبه‌تویم
به لب رسیده جان، کجایی / کجایی، رهی نمانده تا رهایی
باران تویی، به خاک من بزن / بازآ ببین، که بی مه تو من، هوای پر زدن ندارم
باران تویی، به خاک من بزن / بازآ ببین، که در ره تو من نفس بریده در گذارم

چارتار آهنگ جاده می رقصد از آلبوم جاده می رقصد: آنچه را می پرورانی پشت پیشانی بگو /بی نقاب از چهر های بکر پنهانی بگو ای کاش تنهایی نبود این در کنارم ماندنت/جاده می رقصد به ساز بی محابا راندنت باد و طوفانی که هم تصمیم کوچت می شوند/ از تمام رد پاهاشان پشیمان میشوند مانده در خاطره شاخه لحن میوه چیدنت/مانده بر اندام پرواز من عطر پر کشیدنت ای کاش تنهایی نبود این در کنارم ماندنت/جاده می رقصد به ساز بی محابا راندنت باد و طوفانی که هم تصمیم کوچت می وزند/ از تمام رد پاهاشان پشیمان میشوند

آلبوم‌ها

  • باران توئی
  • جاده می‌رقصد

تک آهنگ

  • دریچه
  • آسمان هم زمین می‌خورد
برچسب ها:بیوگرافی, بیوگرافی چارتار, چارتار
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه